top of page

FRONIUS

FOTOWOLTAIKA

Fronius Logo.png
Nie płać za energię elektryczną
Zyskuj na energii odnawialnej 
Zwrot inwestycji to tylko pięć lat
Fronius Logo.png
BYD_Auto_Logo.svg.png

     Ogniwa fotowoltaiczne pracują przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych i temperatury. Jedynym warunkiem ich pracy jest obecność dziennego światła i promieniowania słonecznego. Ponadto, ogniwa fotowoltaiczne nie pracują w nocy.

     Instalacja fotowoltaiczna działa bezobsługowo, więc nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów serwisowania. Same moduły nie wymagają stałej konserwacji, warto jednak raz na jakiś czas dokonać przeglądu instalacji pod kątem prawidłowości jej pracy jak i dokonać inspekcji wizualnej modułów po bardziej intensywnych burzach lub porywistych wiatrach jak i na okoliczność występowania punktowych zabrudzeń np. odchodów ptaków co powoduje obniżoną sprawność modułów.

     Optymalnie umiejscowiona instalacja fotowoltaiczna (PV) o mocy 10 kWp, jest w stanie wyprodukować w ciągu roku około 9500 kWh. Przeciętna polska firma zużywa w ciągu roku około 7800 kWh, czyli system fotowoltaiczny średniej wielkości pokrywa stopniu zapotrzebowania firmy na energię elektryczną.

 

     W przypadku instalacji dla domu średnia wielkość instalacji to 4 kWp. Przeciętne roczne zużycie energii w gospodarstwie domowym to 3500 kWh, czyli instalacja o mocy 4000 kWp jest w stanie wyprodukować nawet do 100% rocznego zapotrzebowania.

     Na budowę instalacji o wielkości nieprzekraczającej 40 kWp nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Instalacja taka zalicza się do tak zwanych mikroinstalacji.

bottom of page